Hlavní stránka  >  Značka -  Peter Motus
Nabízíme pouze zboží skladem

Na začátku byla láska ke zvířatům ...

Od dětství byl nadšeným chovatelem exotických plazů a postupně se od různých druhů ještěrek a želv dopracoval až k chovu smrtelně jedovatých hadů. Jeho snem bylo skloubit toto nebezpečné hobby se živobytím. Zpracovávat hadí kůži na kabelky se mu zdálo nehumánní, tak se rozhodl využít jejich jinou, pro něj mnohem zajímavější surovinu - hadí jed, který sám odebíral.

Postupně tak vznikl nápad vyrábět vlastní produkty s využitím jeho vzácných léčivých účinků, o kterých věděl ještě jako student chemické školy. Samostudiem, v skromných domácích podmínkách se mu podařilo sestavit výrobní technologii a vyvinout tak recepturu prvního výrobku - masti s hadím jedem ze chřestýše brazilského.

Aby se durissus, který má jméno po chřestýši, dostal k lidem, bylo třeba projít náročným schvalovacím procesem plným legislativních a byrokratických překážek, což se nakonec i podařilo. Mast byla schválena Ministerstvem zdravotnictví ČR a mohla si tak najít své první zákazníky.

Od té doby uběhlo 20 let a z jeho koníčka vznikla malá rodinná firma, která jako jediná ve střední Evropě vyrábí přípravky z přírodního hadího jedu. Chov hadů se rozšířil o další čtyři druhy a v jeho jediné profesionální hadí farmě na Slovensku dnes najdete téměř 100 plazů.

K první masti přibyly čtyři další produkty, všechny obsahující hadí toxin, které se prodávají v lékárnách po celém Slovensku a v České republice. Výrobní proces je dnes na zcela profesionální úrovni, ale stále se snaží posouvat dál a neustále inovuje technologii výroby.

Hadí jed je nesmírně vzácnou tekutinou, jeho cena několikanásobně převyšuje hodnotu zlata a při odběru se pokaždé riskuje život. Přesto se snaží, aby jeho výrobky byly cenově dostupné každému. Jeho reklamou nejsou drahé televizní spoty, ale spokojenost a pozitivní odezva jejich zákazníků, kterým tyto přípravky pomohly při mnoha zdravotních problémech.

Hledání dle parametrů:
Řadit dle
Počet
Nebyly nalezeny žádné produkty.
NEWSLETTER
© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ