Hlavní stránka  >  Značka -  Priessnitz®
Nabízíme pouze zboží skladem

VINCENZ PRIESSNITZ
Osoba jesenického rodáka Vincenze Priessnitze je v dnešní době známa snad všem, především pak lidem, kteří se potýkají s problémy pohybového aparátu. Jeho tělu přirozené metody léčby pomocí zábalů a vody, nebo také terapie v přírodě, si získaly světový věhlas.

PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ 
Priessnitzovy léčebné lázně, a. s., leží v malebné poloze na svazích Studničního vrchu asi dva kilometry od města Jeseník, v průměrné nadmořské výšce 620 metrů, nejsevernějším výběžku Slezska a Moravy.

PŘEHLED NEJČASTĚJŠÍCH LÁZEŇSKÝCH PROCEDUR 
Lidé navštěvují lázně kvůli lázeňským procedurám, které jsou zde nabízeny. Pro přehlednost uvádíme přehled nejčastějších lázeňských procedur. Mnohé z nich naleznete také v Priessnitzových léčebných lázních.

PRIESSNITZ V UNESCO 
Lázně Jeseník dnes pulzují čilým životem. Především na nervové poruchy a kardiovaskulární choroby se tu léčí stovky a tisíce pacientů z celého světa.

ÚSPĚŠNÝ PODNIKATEL 
Z malého nenápadného hocha se díky úspěšnému vyléčení vlastního zranění stal vyhledávaný léčitel. Poté, co Císařská komise z Vídně povolila po důkladném studiu léčebných postupů provoz lázní, jméno Vincenze Priessnitze se začalo objevovat ve vědeckých knihách.

ZROD LÉČITELE 
„Koho bůh miluje, tomu dovolí žít v Jeseníkách,“ zní zdejší pořekadlo. A vskutku - rámec hor, zdravé lesy a prameny čisté vody lákají i dnes lázeňské hosty.

NĚCO Z HISTORIE V. PRIESSNITZE 
Narodil se 4. 10.1799 jako šesté dítě chalupníka Jana Františka a Marie Terezie Evy Priessnitzových, v malé osadě Gräfenberg, vzdálené dvaapůl kilometru od města Jeseník. Jeho školou se stala příroda.

LÉKAŘI KONTRA LÉČITEL 
První úspěch zaznamenává Vincenz Priessnitz sám na sobě – když se pomocí vody a obkladů vyléčil z nehody, kdy mu vůz přejel hrudník, zle mu polámal žebra a pohmoždil vnitřnosti.

Hledání dle parametrů:
Řadit dle
Počet
Nebyly nalezeny žádné produkty.
NEWSLETTER
© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ