Hlavní stránka  >  Značka -  Kodak
Nabízíme pouze zboží skladem

Kodak

Eastman Kodak Company je americká nadnárodní firma, specializující se na fotografické materiály a fotopříslušenství. Společnost byla populární především v době fotoaparátů používajících svitkový film. Po nástupu digitálních fotoaparátů se věnovala digitální fotografii a digitálnímu tisku. Od roku 1989 je firma držitelkou ceny Americké filmové akademie Oscar za dlouholetý přínos v oblasti rozvoje filmové technologie.

Mimo jiné firma vynalezla přenosný fotoaparát a přinesla světu první fotografie z Měsíce. V roce 1881 založili vynálezce George Eastman a obchodník Henry Strong firmu Eastman Dry Plate Company. Kodak byl původně název výrobku této firmy – fotoaparátu na svitkový film. Protože byl tento produkt velice úspěšný, stal se později součástí názvu firmy.

Značka Kodak byla registrována 4. září 1884, firma pod názvem Eastman Kodak Company byla oficiálně založena v roce 1892. Společnost Eastman Dry Plate Company byla významným výrobcem fotoaparátů pro neprofesionální použití.
George Eastman také zavedl reklamní slogan You press the button, we do the rest. – Vy stisknete tlačítko, my zařídíme zbytek. Byl to téměř doslovný popis jimi nabízené služby. Přístroj byl vybaven svitkem filmového pásu na 100 fotografií. Lidé opravdu pouze stiskli tlačítko, poslali fotoaparát s nafoceným filmem zpět společnosti, která jim zpět zaslala fotoaparát spolu s vyvolanými fotografiemi. Ve Washingtonu v sekci přeposílání filmu na vyvolání pracovala fotografka Frances Benjamin Johnstonová, která poskytovala poradenství zákazníkům v případě rozbitého fotoaparátu.

V roce 1889 představila firma Kodak první celuloidový svitkový film a v roce 1896 byl vyroben 100 000. kus. V roce 1900 začala výroba fotoaparátu Kodak Brownie, který se prodával za pouhý jeden dolar (původní cena prvních fotoaparátů byla kolem 28 dolarů), byl proto velmi lehce přístupný.

V roce 1890 se na cestu z Evropy do Turkestánu ve stopách bývalé Hedvábné stezky vydal francouzský fotograf Paul Nadar a fotografoval navštívená místa. Po vzoru svého otce fotografoval ze vzduchu – z balónu, přičemž používal tehdy nový fotoaparát Kodak a brzy se stal zástupcem této firmy.

Společnost je zaregistrována v New Jersey, ale kancelářská budova se nachází v Rochesteru v New Yorku. Společnost od 70. let do roku 2007 provozovala Rochesteru (New York), tajnou podzemní laboratoř s jaderným reaktorem s 1,5 kg uranu obohaceného na 93,4 %, bez ozbrojeného dozoru.

 

Hledání dle parametrů:
Řadit dle
Počet
Nebyly nalezeny žádné produkty.
NEWSLETTER
© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ