Hlavní stránka  >  Značka -  Pears®
Nabízíme pouze zboží skladem

Andrew Pears, syn farmáře, narozen asi 1770 v Cornwallu a se stěhoval z jeho rodného Mevagissey do Londýna kolem 1787. Dokončil své učňovské vzdělání v 1789, založil holičství v Gerrard ulici v Soho a začal produkovat kosmetiku. V té době, Soho obytná oblast, a Pearsova klientela zahrnovala mnoho bohatých klientů, kteří se pyšníili svým vzhledem. Móda mezi bohatými byla mít nedotčené bílou pleti; opálené tváře byly spojeny s těmi, kteří pracovali venku. 
Hrušky zjistily, že jeho prášky a krémy byly často používány k zakrytí škod způsobených drsností mýdel a jiných kosmetických výrobků, které byly v té době obecně používány, z nichž mnohé obsahovaly arsen nebo olovo. Začal experimentovat s čistícím mýdlem a nakonec se mu podařilo vyrobit jemné mýdlo na bázi glycerinua a jiných přírodních produktů, Jasnost mýdlu dodal nový transparentní vzhled, který poskytl marketingovou výhodu. Abychom se k této výzvě přidali, Pears dala mýdlu vůni připomínající anglickou zahradu.

Během devatenáctého století, Pears stavěl velký trh pro jeho mýdlo ve Spojených státech.

V roce 1835, kdy se k podniku připojil jeho vnuk Francis Pears, byla firma přejmenována na A & F Pears. Po třech letech odešel Andrew do důchodu a opustil Františka. Na Velké výstavě roku 1851 byla A & F Pears oceněna medailí za mýdlo. Výroba se přesunula do Isleworthu v roce 1862. 23-letý Thomas J. Barratt , někdy označovaný jako otec moderní reklamy, byl jmenován účetním v roce 1864. Příští rok se Francisův syn Andrew připojil k A. & F. Pears jako společný majitel a provozoval továrnu Isleworth. Téhož roku se Thomas oženil s Mary Pears, Francisovou nejstarší dcerou, a byl jmenován, aby řídil správu v Londýně.

Barrattova smrt v dubnu 1914, Lever Brothers vzal hlavní podíl v A a F. Tento proces převzetí byl dokončen v roce 1920 a uvedl na trh a další sekundární funkce do Port Sunlight v severozápadní Anglii, ale výroba pokračovala v Isleworth.

V polovině padesátých let se testovala každá dávka mýdla, asi 12 dní, aby se zajistila nepřítomnost nadbytku alkálie nebo volné mastné kyseliny. Produkce se v 60. letech přestěhovala do Port Sunlight, kdy Unilever, nástupce Lever Brothers, založil laboratoř pro vývoj kosmetiky na místě Isleworth. Velký požár na místě zcela zničil původní továrnu.

HMýdlo je nyní vyroběno v Indii od Hindustan Unilever, společnosti, ve které Unilever má nyní 67 procent akcií.

Hledání dle parametrů:
Řadit dle
Počet
Nebyly nalezeny žádné produkty.
NEWSLETTER
© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ